Životopis

 

 

Motto: Smyslem života je žít. Ale co je pravým smyslem žití?

Narodil jsem se 13. ledna 1947 v Moravských Budějovicích, ale brzy jsme se s rodiči odtud odstěhovali do Znojma. V městě nad Dyjí jsem pak prožil polovinu života – navštěvoval základní školu, v budově místního gymnázia maturoval, chodil do Sokola, byl nadšeným členem místního cyklistického a hokejového oddílu, dodnes mám ve Znojmě spoustu kamarádů a rád se tam vracívám. Pochází odtud i moje přezdívka Cmunda.

Tak jak po čase u mne vystřídaly hudební hvězdy nashvillské Grand Ole Opry idoly z Tour de France a méně jsem sedlal bicykl, o to více se věnoval kytaře, skládání písniček a hraní se svou country kapelou Rafters – Voraři, následovaly moje profesní kroky od technické geometřiny do kulturní sféry a k žurnalistice. Novinařině se intenzivně věnuji více než třicet let a snaha po profesním růstu byla i důvodem přestěhování se s rodinou do Brna. Byl jsem v redakci novin skoro vším, od redaktora okresního týdeníku až po šéfredaktora vlivného deníku. S prací reportéra korespondovala i moje záliba v cestování. I dnes, ač důchodce, spolupracuji s několika novinami a časopisy.

Abych kompenzoval vysedávání u počítače, snažím se i každý den vyrážet za pracovními záležitostmi i do přírody pěšky, jezdím na kole, v zimě si rád zabruslím, stále mě drží i cestování a muzika…

Vystudoval jsem Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde jsem po promoci a následném studiu složil i rigorózní zkoušku a získal akademický titul PhDr.

Jsem ženatý, s manželkou Alenou jsme vychovali dva syny, a jsem už také dědeček.